میزگردها


مرداد 88
مقوله ERP مدت هاست که در بین برنامه ­ریزان و مدیران سازمان­ها و شرکت­ها به بحث روز تبدیل شده و روز یا هفته ای نیست که همایش ،کنفرانس یا سخنرانی در زمینه این موضوع در کشور برگزار نشود. در فایل زیر میزگردی در باب همین موضوع که در مجله تدبیر چاپ شده است آمده است در این میز گرد با نگاهی کارشناسانه به پیاده سازی سیستم ERP در شرکت های ایرانی پرداخته می­شود.

شهریور 88
در شماره پیشین براین نکته تاکید شد که سیستم ERP در میان سیستم های نرم افزاری موجود یکی از کارآمدترین سیستم های یکپارچه سازی اطلاعات است که برای تمام سازمانها و بنگاههایی که قصد بهینه کردن فرآیندهای خود را دارند، یک الزام و ضرورت به شمار می آید.
اگرچه سازمانها و شرکتهایی با اجرای این سیستم نتایج مثبتی را گرفته اند، ولی با وجود این، دچار چالشها و موانعی هستند که نیازمند نقد و بررسی بیشتر است.
 
مهر 89
پوریانسب: با سلام و عرض ادب. به عنوان سردبیر حسابدار از همه ی شما عزیزان که در این میزگرد حضور یافتید صمیمانه تشکر می کنم. شما عزیزان در واقع نمایندگانی از صنف تولید ERP و دانشگاهیان هستید که هر کدام از منظر خود تجربه یا دانش مربوط به ERP را در این میزگرد عرضه خواهید کرد. موضوع بحث ما سامانه های برنامه ریزی منابع بنگاه و نقش مدیران مالی است.
 
آذر 88
راهنمافر : استقرار یک سیستم در سازمان بطور ناگهانی اتفاق نمی افتد. برخلاف پکیج که شما با محدوده مشخصی طرف هستید و با آموزش های اولیه و حتی با قرار دادن یک راهنمای اولیه شروع به کار می کنید. در سیستم های ERP به دلیل اینکه کل یک سازمان مورد هدف قرار می گیرد و کسب و کار سازمان باید با سیستم همراه باشد ما به زمان بیشتری احتیاج خواهیم داشت و نیز به نوعی به سمت فرهنگ سازی در سازمان می رویم.