شرکتهای بازرگانی

صنعت خودرو در کشور از اواخر دهه 1330 شمسی با مونتاژ اولین خودرو در کارخانه جیپ فعالیت خود را آغاز کرد. در دهه 40 کارخانه ایران ناسیونال با مونتاژ اتوبوس و مینی بوس کار خود را شروع کرد و در سال 1346 با همکاری یک شرکت بریتانیایی، خط تولید "پیکان" را راه اندازی کرد. در همان سال سواری های "آریا" و "شاهین" در کارخانه پارس خودرو  و در سال 1347 سواری "ژیان" در کارخانه سایپا تولید و به بازار عرضه گشت. روند توسعه مونتاژ و عرضه انواع خودروهای خارجی تا سال 1357 ادامه داشت.
پس از شکل گیری انقلاب اسلامی و به واسطه وجود بحران های داخلی و خارجی، صنعت خودرو با یک رکود یک دهه ای روبرو شد، تا اینکه در اواسط دهه 70، دولت اقدام به تشویق دو خودروساز عمده کشور یعنی سایپا و ایران خودرو کرد. در راستای سیاست های تشویقی دولت در تولید قطعات خودرو در داخل کشور، شرکت های سازه گستر و ساپکو شکل گرفتند تا این دو شرکت با گردآوری هزاران قطعه ساز و توسعه آنها، زمینه را برای توسعه صنعت خودرو و با اتکا به تولید داخلی قطعات آن فراهم نمایند.
گرچه در سال های اخیر به دلیل مسائل سیاسی و تحریم های خارجی، این حوزه دچار رکود شده است ولی قطعا بازار بزرگی مانند بازار ایران با پشت سر گذاشتن این رکود شاهد رونق دوباره صنعت خودرو خواهد بود و این رونق منجر به رونق در صنعت قطعه سازی خودرو هم خواهد شد.
صنعت قطعه سازی خودرو به نوعی محل استفاده از انواع مواد اولیه و فن آوری ها است و در این بین استفاده از مواد پلیمری به دلیل ویژگی های متنوع، کاربرد روزافزونی داشته و مخصوصا استفاده از فوم های پلی اورتان در تزئینات داخلی و عایق های صوتی و حرارتی در اغلب مدل های خودروهای امروزی عمومیت دارد.داشبورد، عایق های ایزولاسیون صوت و حرارت، رودری، غربیلک فرمان، صندلی، کنسول، طاقچه عقب، آفتاب گیر و سقف کاذب از جمله قطعاتی هستند که ترکیبات فوم پلی اورتان ماده اصلی تشکیل دهنده آنهاست.