صفحه نخست  راهکار صنایع   صنایع بستنی و لبنیات

صنایع بستنی و لبنیات

راهکار صنایع > صنایع بستنی و لبنیات

* جهت بازگشت به لایه بالاتر، روی عنوان صفحه کلیک کنید. *

صنعت لبنیات کشور به ‌عنوان یک صنعت نوپا و از صنایع تکمیلی بخش کشاورزی نقش بسیار مهمی در توسعه پایدار کشور ایفا می‌نماید.تاریخچه صنعت لبنیات در ایران به سال 1336 باز می‌گردد، اولین کارگاه ساخت محصولات لبنی در سال 1336 با نام آستارا، در خیابان فردوسی تهران گشایش یافت که تولیدات آن شیرهای بطری با درب چوبی بود.

از ابتدای دهه۷۰ با راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ در کشور، نیاز کشور به واردات کالاهایی نظیر پنیر سفید و... برطرف گردید. پس از آن، افزایش سرمایه‌گذاری دولت‌های وقت در زمینه افزایش حجم شیر یارانه‌دار خانوار، توزیع پنیر در شبکه کالابرگی و اجرای طرح‌هایی نظیر توزیع شیر در مدارس، موجب رشد فرهنگ مصرف فرآورده‌های لبنی گردید. در سال‌های 1382 تاکنون رشد قابل توجه کمی و کیفی در احداث واحدهای بزرگ تولیدی و افزایش تنوع تولید واحدها صورت گرفت و به‌طور کلی فرهنگ مصرف لبنیات در کشور افزایش یافت.


در حال حاضر صنعت شیر و لبنیات با 450 واحد فراوری محصولات لبنی (دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت) علاوه بر اشتغال‌زایی وسیع در بخش‌های کشاورزی، صنعت، بازرگانی و خدمات، عرضه‌کننده یک کالای استراتژیک نیز می‌باشد. ظرفیت اسمی این واحدها 5.6 میلیون تن و ظرفیت عملی آنها 3.9 میلیون تن می‌باشد. بنا به آمار اعلام شده وزارت جهاد کشاورزی، میزان تولید شیر در سال 1388، 9.5 میلیون تن بوده است. همچنین تنوع فرآورده‌های لبنی کشور بیش از 54 نوع محصول می‌باشد.